piątek, 17 lutego 2012

Filcowanie na Mokro

Filcowanie na mokro.

Bardzo trudna technika filcowania, w przeciwieństwie do filcowania na sucho które nie absorbuje wiele naszego czasu filcowanie na mokro jest długotrwałym i monotonnym zajęciem.

Aby dojść do wprawy i nauczyć się filcowania na mokro trzeba poświęcić około 2 lat praktyki.
W przeciwieństwie do filcowania na sucho gdzie możemy korzystać z tanich wełen i tkanin to w filcowaniu na mokro musimy użyć najlepszej gatunkowo wełny czesankowej na rynku : Merynos Australijski i najlepszych gatunkowo tkanin: jedwab naturalny. Są to bardzo drogie materiały i trudno dostępne. Podczas nieumiejętnego filcowania na mokro można bardzo łatwo zniszczyć materiał i wełnę.

Polecam zobaczyć jak wygląda efekt długoletniej szkoły filcowania na mokro. Podczas długoletniej pracy z filcowaniem na mokro pozwoliło to na nauczenie się wyjątkowej techniki łączenia jedwabiu z wełną z merynosów australijskich  i wykorzystywanie osobistych technik łączenia wełny z merynosów z Jedwabiem.
Technika  ta jest sekretem najlepszej artystki w tej kategorii:

Agnieszka Arciszewska- Aleja Sztuki


Polecam zobaczyć jak wygląda efekt wieloletniej szkoły "Filcowanie na mokro" Są to istne Unikatowe  Arcydzieła których nie jesteśmy w stanie podrobić ani skopiować. Aleje Sztuki można znaleźć na wystawach artystycznych w całej Polsce i jak się dowiedzieliśmy od zadowolonych klientek można składać indywidualne zamówienia na artystyczną odzież i szale jedwabne filcowane na mokro.Redakcja niezależnych dziennikarzy 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz